Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Haftanın Kitabı: Üç Büyük Usta

Haftanın kitabı bölümünde bu hafta Stefan Zweig’ın Balzac, Dickens ve Dostoyevski’yi ele aldığı eseri “Üç Büyük Usta” var.

20. yüzyılın en önemli yazarlarından biri olan Stefan Zweig; “Üç Büyük Usta” başlığı altında kitapta, Balzac’ın toplumsal dünyasına, Dickens’in aile dünyasına ve Dostoyevski’nin birey ve insanlığın dünyasına mercek tutuyor. Dünya edebiyatının üç büyük ustasına dair çözümlemelerde bulunan Zweig, onları birer “ansiklopedik dâhi” olarak nitelendirip onların dünya edebiyatına yaptıkları katkıları ortaya koyuyor. Bunu yaparken yalnızca olumlu yönler değil olumsuz yönleri de ortaya koyarak tam anlamıyla objektif bir kitap ortaya çıkartıyor. Kitap boyunca Dostoyevski’nin üzerinde Balzac ve Dickens’e göre daha fazla duran Zweig, üç büyük ustanın okurlarına özgün bakış açıları ile değerli bilgiler sunuyor.

Kitap, an itibariyle Türkiye İş Bankası ve Doğu Batı Yayınlarından yayımlanmış durumda. Bizler ise Nefer Ermiş’in çevirisiyle sunulan Türkiye İş Bankası Yayınları baskısını önermekteyiz.

Kitabı satın alabileceğiniz adresler:

Kitapyurdu – 10,47 TL

Babil – 10,22 TL

Idefix – 10,50 TL

D&R – 10,50 TL

İş Bankası Kültür Yayınları – 10,50 TL

share

No Comments Yet.

What do you think?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: