Karavandaki Adam Okuma Etkinliği Başlıyor

Epeyce uzun zamandır sizlerden okuma etkinliği yapmamıza dair mesajlar alıyorduk. Nihayetinde Discord sunucumuzun da açılmasıyla birlikte böyle bir etkinlik yapmanın güzel ve verimli olabileceğini düşündük. Bu okuma etkinliği diğer okuma etkinliklerinden farklı bir noktada duracak. Her okuma sonrası etkinliğin moderatörü tarafından bir çeşit bir atölye sunumu gerçekleşecek. Burada esere dair birçok önemli unsurdan ve incelemelerden bahsedeceğiz. Etkinliği tam anlamıyla karakterinin oluşması birkaç ay alabilir. İlk okuyacağımız kitap Julian Barnes’ın “Bir Son Duygusu”. Etkinliğe dair bazı kurallar şöyle:

  • Her kitabı okumak için yaklaşık bir aylık süremiz var. İlk okuyacağımız etkinliği birlikte sesli veya görüntülü olarak tartışacağımız gün 24 Temmuz Cuma günü.
  • Seçtiğimiz kitapların; ucuz ve ulaşılabilir olmasına dikkat edeceğiz. Aynı zamanda kütüphanelerden temin edilebiliyor olması da önemli bir konu.
  • Çeviri bir eser okuyorsak, çeviri önerileri de yapacağız.
  • Okuma etkinliğine dair yeni duyuruları sunucunun bu kanalından gerçekleştireceğiz.

Etkinliğe katılabilmek ve gelişmelerden haberdar olabilmek için Discord sunucumuza ücretsiz katılabilirsiniz: https://discord.gg/aX2kesRPy9

No Comments

    Leave a Reply