Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Kitap Satan Popüler İnternet Sitelerinin Kargo Ücretleri

Biz internetten alışveriş yapanların en çok dikkat ettiği şeylerin başında kargo ücretleri geliyor. Her ne kadar kargo ücretleri çok fazla olmasa da böyle bir şeye para vermek bizler için gereksiz bir harcama olarak görüldüğü kesin. Bu gereksiz harcamadan hangi kitap satış siteleri bizi kurtarıyor, bu yazıda bunu sizlerle paylaşacağım. Ayrıca bu sitelerin hangi kargo firmalarıyla çalıştıklarını ve çeşitli kargo politikalarını paylaşmış olacağım. Şimdilik bu paylaşımlar için en popüler beş kitap satış sitesini sizler için inceledim.

kitapyurdu.com

kitapyurdu

Kitapyurdu an itibariyle en fazla kargo firmasıyla çalışan kitap satış sitesi. MNG,  Sürat Kargo, Aras Kargo ve Yurtiçi Kargodan birini tercih edebiliyorsunuz.  Genellikle ücretsiz bir kargo işlemi olduğunda MNG kargo tek seçenek  olarak sunuluyor. Fakat diğer üç şirket için de belirledikleri fiyatlarda mütevazı sayılabilir. Ayrıca bizzat Kitapyurdu’nun şubesine gidip siparişlerinizi  alabiliyorsunuz. Şu sıralar kitap satış siteleri arasındaki en iyi kargo fiyatları kitapyurdu’nda. Sitenin kargo ücreti; 10 TL’den sonra 1 TL, 30 TL’den sonra ise ücretsiz olarak karşımıza çıkıyor.. Hal böyle olunca kitapyurdu kargo bakımından en avantajlı site oluyor.

idefix.com

idefix-logo

Bizi, tek kargo şirketine mahkum bırakan sitelerden biri de idefix. Alışverişlerinizi yalnızca Yurtiçi Kargo ile teslim alabiliyorsunuz. Bu kötü bir durum olarak gözükse de idefix’in güzel bir yanı 50 TL ve üzeri alışverişlerde kargonun ücretsiz duruma gelmesi. Kargosunu ödeyen kitap gibi bir uygulama mevcut değil.

babil.com

logo

Babil.com’un henüz yeni olmasına rağmen özellikle fiyatlarıyla bana gelecekte kendine iyi bir yer edinecek izlenimi veriyor. Fakat kargo fiyatları için bunu söyleyemem. Bizi, tek kargo firmasına mahkum bırakan şirketlerden biri de babil.com. Alışverişlerinizi yalnızca Yurtiçi Kargo ile yapabiliyorsunuz. Dahası 60 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo ücretsizken 60 TL ve üzerinde kapıda ödeme seçeneği ücretsiz oluyor. Eğer bu limitlere ulaşamazsanız 3.90 TL gibi bir ücret ödemek zorunda kalıyorsunuz. Ayrıca burkoli gibi yeni bir kargo sistemini de babil.com destekliyor.

dr.com.tr

d&r (1)

  Kitap deyince çoğumuzun aklına D&R gelebilir çünkü neredeyse her AVM’de, her yerde bir şubesi var. Fakat burada bu şubelerinden birinden değil internet şubesinden bahsedeceğim. D&R’ın internet sitesinde 60 TL ve üzeri alışverişlerde kargo bedava. Kitaba özel ücretsiz kargo seçeneğine rastlamadım. Kargo olarak yine tek şirkete mecburuz: Yurtiçi kargo. An itibariyle belirledikleri kargo fiyatına ulaşamadığınızda ödediğiniz ücret: 3,90 TL.

hepsiburada.com

indir

Hepsiburada.com an itibariyle kargo fiyatlarında fena sayılmayacak bir fiyatlandırma uyguluyor. 50 TL ve üzeri kitap alışverişlerinde kargo ücretsiz. Fakat hepsiburada.com ücretsiz kargoda diğer çoğu site gibi Yurtiçi Kargoya mahkum ediyor. Eğer kargoya ücret ödemek isterseniz Aras Kargo’yu tercih edebilirsiniz.

 

(30.11.2016 güncelleme: An itibariyle yazıda bahsi geçen tüm kargo ücretleri güncel durumda.)

 

Kısaca özetlersek…

Kargo fiyatlarında en uygun site: kitapyurdu.com

Kargo şirketlerinde en çeşitli site: kitapyurdu.com

Tabii son söz olarak mutlaka söylemek istediğim bir şey var, o da şu: Kitap alışverişi yapmadan önce mutlaka tüm kitap satış sitelerini araştırın. Sitelere özel güzel ve hesaplı kampanyalar mevcut olabiliyor. Bu yüzden asla tek siteye bağlı kalmayın. Hem bu sayede en yüksek düzeyde tasarruf yapmış olursunuz hem de birden çok siteyi denemiş olacağınız için arkadaşlarınıza bu siteler hakkında fikirler verebilirsiniz.

 

 Ayrıca bu yazıyla alakalı başka yazılarımı da okumanızı tavsiye ederim:

İnternetten Kitap Almak ya da Almamak

Kitap Fuarları Sandığımız Kadar Hesaplı mı?

share
9 Responses
 • Anonim
  Eylül 13, 2014

  Guzel paylasim, guncel tutmaniz dilegiyle.

 • vişne
  Mart 21, 2016

  Teşekkürler

 • CANCAN
  Temmuz 14, 2016

  TEŞEKKÜRLER!

 • kitap kurdu
  Ekim 16, 2016

  önerdiğiniz site hangisi öğrenebilir miyim

  • Hakan Koç
   Ekim 19, 2016

   Merhaba,

   Şu an için en uygun kargo fiyatı olarak kitapyurdu.com’u önerebilirim size.

 • b
  Mart 17, 2017

  ben tam olarak kitap yurdunun kargo fiyatını anlayamadım yani 10 TL ve üzeri kitap alırsak kargo ücreti 1 TL mi bana açıklar mısınız.

  • Hakan Koç
   Mart 17, 2017

   Merhaba, elimden geldiği kadar açıklayayım. Sepetinizin toplamı 10 TL ve yukarısı olursa (30 TL’ye kadar) kargo ücreti 1 TL oluyor. Şayet 30 TL ve üzeri sepet tutarınız olursa bu sefer kargo ücretsiz oluyor.

 • fghıudg
  Şubat 2, 2018

  ben D&R in 60 tl ve altı olan kargolarında olan fiyatı anlamadım tam olarak anlatabilir misiniz acaba?

  • Hakan Koç
   Şubat 4, 2018

   Sepetiniz 60 TL ve üzeri bir tutarda olduğunda herhangi bir kargo ücreti ödemiyorsunuz. Buna karşılık 60 TL aşağısında olursa 4,99 TL kargo ücreti ödüyorsunuz.

What do you think?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: